obveščamo vas, da bo v torek, 9. 2. 2021, vrtec ponovno začel delovati v polnem obsegu. Odprti bosta obe enoti vrtca, enota Dekani in enota Rižana.

Vrnitev otroka v vrtec

• Vrtec lahko obiskujejo le ZDRAVI otroci brez enega ali več naštetih simptomov znakov kot so: npr. povišana telesna temperatura, zamašen nos/nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, driska, slabost/bruhanje, sprememba vonja in/ali okusa, neobičajna utrujenost, vnetje očesnih veznic tako v blagi kot v težji obliki. Če se pojavijo zgornji znaki otrok ostane doma.
  • Jutri vas bo kontaktirala vzgojiteljica vašega otroka. Prosimo, da vzgojiteljici poveste:
    • ali boste s torkom, 9. 2. 2021, otroka ponovno vključili v vrtec
    • če boste otroka ponovno vključili v vrtec, vzgojiteljici povejte uro prihoda otroka v vrtec in odhoda domov (igralnice se bodo ločeno odpirale in zapirale glede na uro prihoda/odhoda otrok v posamezni igralnici)
  • Tudi v primeru, da boste otroka v vrtec vključili kasneje, morate vzgojiteljico pred prvim prihodom otroka v vrtec obvestiti, da boste otroka ponovno pripeljali v vrtec.

Protokol za starše (vstopanje v vrtec in stiki z vrtcem)

• V območje vrtca lahko vstopate le zdravi. Ob vstopu v vrtec morate nositi zaščitno masko in si morate razkužiti roke (otrokom po navodilih NIJZ ne razkužujemo rok).
  • Oblikovane bodo stalne skupine otrok. Otroci bodo od prihoda do odhoda v isti skupini, skupine se ne bodo mešale, združevale. Otroka vedno pripeljite in ga pridite iskat v matično igralnico in ob uri, ki ste jo starši navedli kot uro prihoda v vrtec oziroma odhoda domov. Posamezne igralnice se bodo namreč odpirale in zapirale glede na ure prihoda in odhoda, ki ste jih starši navedli.
  • Starši pridite po otroka ob uri, ki ste jo navedli kot uro odhoda. Pojdite do igralnice, kjer se nahaja vaš otrok. Strokovna delavka vam bo predala otroka. Otrok se v garderobi preobuje. Stavbo zapustite po najkrajši možni poti. Čakanje in posedanje po garderobah vrtca je prepovedano.
  • Prepovedano je prinašanje igrač ali knjigic od doma. Izjema so dude in ninice, ki jih ob prihodu izročite strokovni delavki.
  • Vstopanje v prostore vrtca za urejanje dokumentacije: Kar je možno, starši uredite telefonsko ali preko e-pošte. V kolikor to ni mogoče, svoj prihod v vrtec najavite po telefonu ali e-pošti in pridite v vrtec ob dogovorjeni uri. Pri vstopu v vrtec morate nositi zaščitno masko in si razkužiti roke.