Vzgojni program

Vzgojni programi so oblikovani po času trajanja. Glede na potrebe staršev izvaja vrtec:

• dnevni program – traja od 6 do 9 ur in vključuje zajtrk, kosilo in malico,
  • poldnevni program – traja od 4 do 6 ur in vključuje dva obroka prehrane.

Pri dnevnem programu otrok ne sme biti v vrtcu več kot 9 ur dnevno, pri poldnevnem programu pa ne sme biti v vrtcu več kot 6 ur dnevno. Poldnevni program vrtec izvaja v času od 7.30 ure do 13.30 ure.

S podpisom Pogodbe o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca starši otroka vključijo v enega od dveh vzgojnih programov, ki jih vrtec izvaja. Starši lahko program spremenijo tako, da izpolnijo ustrezen obrazec in ga oddajo na upravi šole oziroma po pošti na naslov Osnovna šola Dekani, Dekani 32, 6271 Dekani.

Pisna sprememba vzgojnega programa velja s prvim dnem v mesecu in jo je potrebno oddati v mesecu pred nastankom spremembe.